Szutrami wkoło Warszawy (coś jak TET): Borzęcin Duży – Trojany

Trudność: dual-sport, szutry, piaski
Atrakcje: rzeki, lasy, szutry
Start: Borzęcin Duży, koniec: Trojany.
Czas przejazdu: 3:30
Długość: 109 km

Trasa zaczyna się na zachód od Warszawy w Borzęcinie Dużym, a kończy na północny wschód od Warszawy w Trojanach, przy trasie S8. Jest jednym z odcinków pętli, które (docelowo) będą okrążać Warszawę drogami lokalnymi, polnymi i leśnymi (dopuszczonymi do ruchu publicznego – podobnie jak trasy Trans Euro Trail (TET).

Ten odcinek przecina Puszczę Kampinoską, następnie prowadzi wzdłuż wałów przeciwpowodziowych przy Wiśle, którą pokonuje mostem w Nowym Dworze Mazowieckim. Dalszy odcinek prowadzi wzdłuż brzegu Narwi, przy zaporze w Dębem, aż do Zegrza. Południowy brzeg Zalewu Zegrzyńskiego aż do Rynii okrąża „smutnymi” asfaltami, w weekendy najczęściej zakorkowanymi.

Arciechów

Od miejscowości Arciechów wzdłuż Bugu aż do Kuligowa są piękne drogi szutrowe. Pomiędzy miejscowością Popielarze i Kuligowem jest pierwszy trudniejszy fragment z głębokimi piachami i możliwymi głębokimi kałużami.

Za miejscowością Popielarze

Za miejscowością Czarnów aż do Dręszewa jest drugi trudniejszy odcinek, z wieloma głębokimi koleinami.

Za miejscowością Czarnów
Za miejscowością Czarnów

    Wypełnij poniższy formularz aby pobrać ścieżkę GPS (do użytku osobistego), link do pobrania zostanie wysłany na podany przez Ciebie e-mail: